4 października 2023

Zmiany Alior Banku

Alior Bank chce zwiększyć efektowność działalności. Bank zamierza zmienić model funkcjonowania swoich placówek oraz otworzyć się na nowe rynki. Celem spółki jest otworzyć się na rynek rumuński w pierwszym kwartale tego roku i pozyskać w ciągu 5 lat lat 800 tysięcy klientów.

Plany Alior Banku

Docelowo Alior Bank będzie składał się z oddziałów flagowych, placówek partnerskich oraz oddziałów standard. Sieć franczyzowa będzie liczyła ponad 600 placówek. Oddziały banku chcą zaoferować klientom indywidualnym i biznesowym produkty klasy private banking. Wcześniej tego typu produkt był jedynie zarezerwowany dla klientów zamożnych. W tych placówkach nie będzie obsługi gotówkowej. Oddziały flagowe będą tylko i wyłącznie w dużych miastach.

Alior Bank Express najprawdopodobniej zniknie z rynku.  Większość placówek Alior Bank Express jest podnoszona do standardu uniwersalnych oddziałów. Dzięki temu zabiegowi mogą zaoferować większą gamę produktów i usług. Według raportu banku, wybrane placówki mają zostać włączone do sieci franczyzowej.

Ekspansja w Rumunii

Bank zamierza w ciągu 5 lat pozyskać 800 tysięcy nowych klientów. Oprócz otwierania placówek, spółka planuje rozpocząć działalność. Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku oznajmił fakt, że na rumuńskim rynku jest znacznie mniejsza konkurencja niż w Polsce. Dzięki temu, widzi on świetlaną przyszłość przed bankiem.

Na początku sierpnia Alior Bank zawiązał współpracę Telekom Romania Mobile Communications (Telekom Romania MC). Współpraca była w zakresie świadczenia przez Telekom Romania MC usług pośrednictwa finansowego. Będzie to kontynuacja modelu działania banku i T-Mobile.  Dzięki temu bank powiększył swoją bazę klientów do 3 milionów na koniec pierwszego półrocza, w tym ok. 2,8 mln to klienci indywidualni, a ponad 137 tys. to klienci biznesowi.

Wzrost zysku zgodnie z oczekiwaniami

 Spółka Alior Bank zarobiła w drugim kwartale tego roku blisko 88 mln złotych. O niespełna 22 procent wzrósł wynik z tytułu odsetek, który osiągnął wartość 373,69 mln złotych. Z kolei na opłatach i prowizjach bank zarobił 70,33 mln złotych, czyli o 16 procent mniej niż rok wcześniej.

Read Previous

Nowa oferta kredytowa Banku BPS

Read Next

Zmiany w programie pomocy dla frankowiczów ?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Most Popular