W co warto zainwestować pieniądze?

Kiedy uda nam się zaoszczędzić pieniądze, to warto postąpić tak, aby zaczęły one na nas zarabiać. Pozostawienie ich na koncie nie przyniesie nam żadnych korzyści, a istnieje wiele sposobów na to, by powiększyć ich ilość jedynie dzięki mądrym inwestycjom. Poniżej przedstawiamy trzy pewne sposoby zarobku, które można wykorzystać w zależności od posiadanej kwoty.

Niewielkie pieniądze – od czego zacząć przygodę z inwestowaniem?

Prawda jest taka, że mając jedynie 10 tys. zł możemy już myśleć o odpowiednim ulokowaniu takich środków. Pierwszym pomysłem, jaki ma każdy z nas, są lokaty, jednak nie da się ukryć, że zysk dzięki nim nie jest zbyt powalający – w granicy 2-3% w skali roku.

Warto więc zdecydować się na bardziej odważne rozwiązanie i spojrzeć w stronę giełdy. Tu uśredniając zarobić można już 6-10% rocznie i to bez stosowania agresywnej strategii. Problemem przy tego typu inwestycjach może być fakt, że trzeba do nich ciągle zaglądać. Nie należy spodziewać się tego, że zakupimy akcje lub fundusze, a następnie po pewnym czasie na pewno sprzedamy je z zyskiem. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy nt. finansów lub nie mamy czasu, by ciągle kontrolować zmiany na giełdzie, to warto zdecydować się na usługi profesjonalnego doradcy finansowego lub maklera. Początkowy koszt poniesiony na rzecz jego pracy na pewno nam się zwróci, więc i to samo w sobie jest już dobrą i pewną inwestycją.

Większy majątek – mniejsze ryzyko

Drugim rozwiązaniem w przypadku kwot nie przekraczających 100 tys. zł jest inwestowanie w dobra stałe. Należy mieć jednak świadomość, że tak wydane pieniądze nie powrócą do nas ze zdwojoną siłą za rok czy dwa – wymaga to więcej czasu, niekiedy nawet i dekady. Sprawdzonym i od lat skutecznym sposobem na inwestowanie pieniędzy jest zakup dzieł sztuki lub złota. Chociaż w ostatnich latach zmiany na rynku nie są już drastyczne, to jednak posiadając większą kwotę możemy przy jednorazowej sprzedaży zarobić nawet 15%.

Nieruchomości

Trzecia opcja również wymaga większego kapitału, jednak jest najbardziej opłacalna. Mowa tu o inwestowaniu w nieruchomości. Zarówno mieszkania, jak i domy czy puste działki notorycznie uzyskują wzrost wartości. Warto przyglądać się nieruchomościom ulokowanym w pobliżu miast – urbanizacja i stopniowe wchłanianie okolicznych wiosek, pozwala niejednokrotnie na zwiększenie wartości takich działek nawet o 200%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × two =