4 października 2023

Czy warto korzystać z usług doradcy kredytowego przed zakupem mieszkania?

Młodzi ludzie współcześnie walczą o to aby w jak najmłodszym wieku móc skorzystać z możliwości ”pójścia na swoje”. Pragną oni posiadać własne mieszkanie, prace, samochód. W tym celu zaraz po zawarciu związku małżeńskiego coraz częściej decydują się na skorzystanie z kredytu mieszkaniowego. Na szczęście współcześnie istnieje wielu doświadczonych doradców kredytowych, którzy pomogą im wybrać najlepszy kredyt, przedstawia plusy i minusy takiej inwestycji.

Jeśli młodzi ludzie decydują się na zakup mieszkania czy też domu muszą liczyć się z zawarciem kredytu hipotecznego – bo na tej zasadzie to zazwyczaj działa oraz wykupieniem ubezpieczenia nieruchomości. Istnieje wiele rodzajów kredytów tego typu, każdy charakteryzuje się innymi zasadami, głównie dlatego warto skorzystać z rady fachowca.

Dlaczego warto posłuchać doradcy kredytowego?

Doradca kredytowy jest osobą dobrze wykształconą i posiadającą wiedzę w danej dziedzinie. Stale jest on na bieżąco z oferta różnych banków, zna zasady, plusy i minusy kredytów, a także pułapki, które czyhają na osoby starające się o pożyczkę. Jego zadaniem jest szczere podzielenie się z klientem swoją wiedzą, a także spostrzeżeniami i uwagami. Analiza rynku kredytowego to dla nich nie problem, dlatego właśnie wybiorą dla swojego klienta kredyt zgodny z jego oczekiwaniami, możliwościami oraz potrzebami.

Gdzie szukać doradcy?

Doradca kredytowy posiada siedzibę w każdym mieście, tak więc kontakt z nim nie jest trudny. Nie musimy jednak spotykać się z nim, coraz częściej możliwy jest również kontakt telefoniczny. Również w sieci działa wielu doradców kredytowych – możemy kontaktować się z nimi mailowo.

Ile to kosztuje?

Warto korzystać z porad doradcy kredytowego tym bardziej, że są one bezpłatne. Doradcy płaci bank, z którym współpracuje , dlatego właśnie to jemu najbardziej zależy abyśmy skorzystali z odpowiedniego dla nas kredytu – jeśli się zgodzimy, jego wynagrodzenie wzrasta.

Read Previous

Oprocentowanie kredytu mieszkaniowego

Read Next

Sposoby na oszczędzanie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Most Popular