4 października 2023

Przygotowanie do targów – jak zorganizować firmowe stoisko?

Targi zarówno regionalne, jak i ogólnopolskie wymagają odpowiedniego przygotowania, aby móc wyróżnić swoje stoisko na tle setek innych wystawców. O uwagę potencjalnych klientów przychodzących na targi ubiegają się również najwięksi konkurenci twojej firmy, zadbaj więc o profesjonalną obsługę oraz elementy dekoracyjne.

Poinformuj klientów o targach

Na kanałach wszystkich mediów społecznościowych powinna pojawić się krótka informacja o uczestnictwie w targach wraz z dokładną datą i adresem. Również podczas spotkań biznesowych warto wspomnieć o nadchodzącym wydarzeniu, ponieważ oferujemy w ten sposób możliwość bezpośredniego kontaktu oraz szczegółowego zapoznania się z ofertą.

Balony z nadrukiem

Targi umożliwiają, rozeznanie się w najnowszych trendach na rynku, zwiększają świadomość marki oraz zapewniają bardzo istotną i wnikliwą obserwację działań konkurencji. Ich celem jest również pozyskanie nowych klientów lub pracowników oraz wzmocnienie relacji z obecnymi partnerami, dlatego warto zadbać o profesjonalny wystrój swojego stoiska.

Balony wypełnione helem wraz z logiem twojej firmy będą pełniły funkcję wizytówki. Zamawiając balony z nadrukiem możemy sami zaprojektować ich wygląd i zdecydować o informacjach na nich zawartych. Ponadto, balony z daleka przykują uwagę potencjalnych klientów i zwiększą widoczność stoiska.

Kontakt z klientem

Osoby udające się na targi oczekują konkretnych informacji, chcą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i upewnić się jakie warunki przedstawione są w ofercie. Bezpośredni kontakt z klientem to połowa sukcesu, ponieważ angażując się w rozmowę można wyjaśnić wszystkie wątpliwości i przedstawić klientowi usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb. Podstawą udanych targów jest więc interakcja, szczery uśmiech, miła aparycja oraz konkretne informacje.

Najlepiej, aby w targach wzięły udział trzy osoby z twojej firmy. Dwóch pracowników powinna stale przebywać  na stoisku, by zachęcać odwiedzających i obsługiwać chętnych klientów. Trzecia osoba może pełnić rolę zwiadowcy, spacerując po innych stoiskach i biorąc udział w organizowanych warsztatach.

Read Previous

Biuro rachunkowe online – dlaczego to rozwiązanie dla MŚP?

Read Next

Pełna księgowość dla początkujących

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Most Popular