3 października 2023

Przepis na sukces: Informuj swojego klienta

Prowadzisz sklep internetowy z dobrze opisanymi i doskonale sfotografowanymi produktami. Czy jednak na pewno zapewniasz swoim klientom bieżący dostęp do najważniejszych informacji?

Jakich informacji? Choćby danych o twojej firmie, misji, polityce prywatności i regulaminie zakupów. To podstawa – prawda? Pewnie o tym pamiętasz, a czy realizując zamówienia klientów, pamiętasz o tym, by na bieżąco informować o statusie realizacji? Wiele sklepów ma z tym problemy. Jeśli chcesz, by twój e-sklep był postrzegany jako nowoczesny, funkcjonalny i przyjazny – postaraj się naprawić wszelkie niedopatrzenia na tym polu. Dlaczego to takie ważne?

Klient płaci i po sprawie?

Twój klient najprawdopodobniej zdecyduje się na przedpłatę, bo taka forma płatności jest najwygodniejsza. Przy pomocy płatności online zrealizuje przelew lub zapłaci kartą, a system płatności online poinformuje go o sfinalizowaniu transakcji. W tym właśnie momencie rozpoczyna się oczekiwanie. Klient niecierpliwie wyczekuje na zamówiony i de facto kupiony (bo opłacony) towar.

Jeśli nie otrzyma go w deklarowanym na stronie terminie (dobrze jest go w przybliżeniu określić dla wszystkich sposobów dostawy), może się poważnie zdenerwować, a ty stracisz w jego oczach. Współczesne standardy nakazują wręcz informowanie o każdym etapie zamówienia: przygotowaniu towaru do wysyłki i samej wysyłce. Warto też podać klientowi jej numer.
Dzięki temu zasłużysz na miano poważnego i profesjonalnego przedsiębiorcy.

Read Previous

O bezpieczeństwie płatności internetowych

Read Next

Jedziesz na wakacje – wykup ubezpieczenie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Most Popular