3 października 2023

O bezpieczeństwie płatności internetowych

Popularność zakupów internetowych nieustannie wzrasta, czego najlepszym dowodem są prognozy analityków finansowych. Szacuje się, że do 2017 roku, wartość rynku e-commerce w Polsce przekroczy 4 proc. całkowitej sprzedaży detalicznej. Rozwój handlu internetowego pociąga za sobą rozwój wirtualnych płatności, jednak wiele osób nadal ma wątpliwości co do bezpieczeństwa takich transakcji. Czy słusznie?

DOSTĘPNE METODY PŁATNOŚCI

Sklepy internetowe i portale aukcyjne zwykle udostępniają swoim klientom kilka sposobów płatności online: od płatności przy odbiorze, przez płatność kartą i przelew na rachunek bankowy, aż po e-portfel, po stronie którego leży obsługa płatności online. Największym zaufaniem klientów nadal cieszą się najbardziej tradycyjne metody, czyli płatność przy odbiorze przesyłki i przelew bankowy. Wynika to z obawy, z resztą całkiem słusznej, przed podawaniem danych karty kredytowej lub debetowej, które łatwo mogą wpaść w niepowołane ręce. Ryzyko wzrasta w momencie, gdy dokonujemy płatności kartą podczas zakupów w mało znanym zagranicznym e-sklepie.

BEZPIECZEŃSTWO E-PŁATNOŚCI

Znacznie bezpieczniejszą alternatywą pozostają portfele internetowe, na konto których możemy przelać określoną sumę lub powiązać je z kartą kredytową. Podczas płatności nie musimy podawać żadnych danych, a za bezpieczeństwo odpowiada operator transakcji, w interesie którego leży dołożenie wszelkich starań, aby nie doszło do żadnych sytuacji, które mogłyby zaszkodzić klientowi.

Read Previous

Bank w zasięgu ręki

Read Next

Przepis na sukces: Informuj swojego klienta

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Most Popular