gra-na-gieldzie

Na co zwrócić uwagę wybierając dom maklerski?

Mając nadwyżkę finansową oczywistym jest, że chcemy gdzieś ulokować i pomnażać swoje pieniądze. Z odpowiedzią może przyjść dom maklerski, w którym umieścimy swoje pieniądze, a także akcje i obligacje. Oferty poszczególnych domów maklerskich mogą się różnić. Na co zatem zwrócić uwagę?

Opłaty i prowizje domu maklerskiego

Jest to bardzo ważny podpunkt, gdyż od wielkości opłat i prowizji zależny będzie nasz zysk. Najwięcej kosztują nas prowizje za obrót akcjami lub obligacjami. Kwota w dużej mierze zależna jest od tego, czy dokonujemy jej telefonicznie, osobiście czy poprzez stronę internetową. Często można spotkać się ze zniżkami oferowanymi np. studentom czy zamożnym klientom.

Pomoc analityka i doradcy na wagę złota

Jest to niezwykle ważny podpunkt, gdyż dzięki temu jesteśmy w stanie ocenić, gdzie ulokować swoje pieniądze. Domy maklerskie publikują prognozy i rekomendacje w różnych trybach, jednak z całą pewnością fachowa wiedza będzie przydatna. Zwłaszcza, jeśli nie mamy czasu, by samodzielnie sprawdzać wyceny poszczególnych firm.

Oferta kredytowa domu maklerskiego dla odważnych

Kredyt jest ryzykownym posunięciem, który nie jest polecany początkującym inwestorom. Do tego, kredyt składa się on z kilku opłat: oprocentowania, marży wyrażonej w procentach i opłat z tytułu blokady rachunku, itp. Nie można przy tym zapomnieć, że aby otrzymać kredyt, trzeba posiadać aktywa, które zostaną zamrożone na czas jego spłaty. Ich wysokość może sięgać od kilkunastu procent do nawet równowartości kredytu.

Zaplecze informatyczne potrzebne od zaraz

Coraz częściej dokonujemy operacji online, dlatego potrzebny może okazać nam się dostęp do domu maklerskiego w wersji online. Podczas wyboru swojego domu maklerskiego, warto sprawdzić przejrzystość interfejsu, łatwość obsługi i szybkość ładowania się strony. Niezwykle ważna jest również niezawodność serweru i jego bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + three =