4 października 2023

Mieszkanie na własność – dlaczego warto?

Z roku na rok coraz więcej osób postanawia kupić sobie mieszkanie na własność. Dla wielu z kupujących wiąże się to jednocześnie z zaciągnięciem wieloletniego kredytu hipotecznego, który pozwoli sfinansować tak wielką inwestycję. Dlaczego tak naprawdę warto jest kupić mieszkanie?

Samodzielność

Młodzi ludzie coraz szybciej chcą się usamodzielnić, a własne mieszkanie jest ku temu idealnym krokiem. Dzięki temu nie będą już zależni od swoich rodziców, ale przeprowadzą się do swojego mieszkania. Oczywiście to wielkie wyzwanie, ponieważ teraz trzeba samodzielnie skupić się na opłaceniu rachunków, czynszu, jak również raty kredytu hipotecznego. Z pewnością jednak własne mieszkanie daje sporo satysfakcji i dumy.

Inwestycja w przyszłość

Kredyt hipoteczny dla zdecydowanej większości może wydawać się jedynie zwyczajnym zadłużeniem, które trzeba spłacić. Tymczasem prawda jest taka, że jeśli ktoś trochę zna się na finansach, to będzie w stanie policzyć sobie dokładnie ile korzyści może mu zagwarantować taka forma finansowania. Oczywiście przez najbliższe kilkanaście lat trzeba będzie regulować raty, jednakże jeśli odpowiednio sobie rozłożysz kredyt i będziesz inwestował nadwyżki w jego spłatę, to już po kilku latach całość będzie spłacona, a Ty będziesz mógł robić z mieszkaniem co Ci się podoba.

Niewątpliwe rata kredytu hipotecznego jest często znacznie niższa od kwoty, którą musisz płacić co miesiąc za wynajmowane mieszkanie. Warto jest to sobie dokładnie przekalkulować, bowiem jeśli w danym mieście czy okolicy planujesz zostać do końca swojego życia, to może znacznie korzystniejszy mógłby okazać się zakup mieszkania na własność. Wszystko w dużej mierze zależy od Twojej obecnej sytuacji finansowej i życiowe, w której się znajdujesz, bowiem są to bardzo poważne decyzje.

Jeśli decydujesz się na zakup mieszkania od Dewelopera warto sprawdzić, czy powstająca inwestycja posiada stronę internetową. Dobrze gdyby na stronie znalazła się informacja z aktualnym spisem wolnych mieszkań, opis mieszkania z parametrami technicznymi oraz kilka słów o inwestycji. Niektóre witryny oferują dodatkowo opcję wirtualnego spaceru, co jest dodatkowym atutem w przypadku, gdy nie potrafimy wyobrazić sobie naszego przyszłego mieszkania.

Read Previous

Kilka słów na temat hipoteki – mini poradnik dla początkujących

Read Next

Inwestycja w reklamę internetową

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Most Popular