4 października 2023

Karta Dużej Rodziny – oszczędzaj na codziennych wydatkach!

Posiadając większą rodzinę nie trzeba zamartwiać się zwiększonymi wydatkami. Karta Dużej Rodziny jest inicjatywą, dzięki której możliwe jest zaoszczędzenie sporej kwoty na codziennych wydatkach, a jednocześnie zachęca ona do brania udziału w licznych wydarzeniach kulturalnych i rekreacyjnych. Kto może zatem ubiegać się o Kartę Dużej Rodziny i jakie daje ona korzyści?

Karta Dużej Rodziny – dla kogo?

O wyrobienie Karty może ubiegać się każdy pełnoletni członek rodziny, w której jest przynajmniej trójka dzieci. Ważne jest, aby dzieci te były w wieku do 18 lat lub 25 lat, jeśli studiują lub uczęszczają do szkoły. Ograniczenie wiekowe nie obejmuje osób z niepełnosprawnością umiarkowaną lub znaczną – w takim przypadku Kartę można przypisać do dziecka bez względu na jego wiek. Wyrobienie Karty Dużej Rodziny jest darmowe, a aby ją otrzymać należy zgłosić do urzędu gminy odpowiadającemu miejscu zamieszkania. Karta ta daje benefity zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Jako rodzic rozumie się osoby opiekujące się dziećmi, nie muszą być to zatem rodzice biologiczni. Na przyznanie Karty nie ma wpływu dochód na osobę w rodzinie – jest więc dostępna także dla zamożnych.

Czy warto mieć Kartę Dużej Rodziny?

Karta daje dostęp do unikatowych zniżek, czyli takich, do których bez niej nie mielibyśmy w żaden sposób dostępu. Dotyczą one np. zmniejszenia rachunków za korzystanie z energii elektrycznej czy usług bankowych i telekomunikacyjnych, tańszego paliwa lub innych towarów, które są niezwykle potrzebne w przypadku wielodzietnych rodzin. W rzeczywistości dzięki Karcie Dużej Rodziny możemy zaoszczędzić na codziennych zakupach i zmniejszyć wydatki na jedzenie, odzież, zabawki, książki i wiele innych.

Kolejnym plusem są również niskie ceny biletów na wydarzenia kulturalne – liczne kina, teatry i parki pracują w ramach Karty Dużej Rodziny. Niejednokrotnie rodzina legitymująca się Kartą może otrzymać wejściówki całkowicie za darmo. Dotyczy to także ośrodków rekreacyjnych i sportowych.

Read Previous

Instytucja finansowa – czym jest?

Read Next

Kalkulator OC – dlaczego warto użyć go przed wyborem ubezpieczenia OC?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Most Popular