29 lutego 2024

Jedziesz na wakacje – wykup ubezpieczenie

Jeśli wyjeżdżasz na wakacje, to pomyśl o tym, żeby się ubezpieczyć. Zobacz, co w swojej ofercie mają ubezpieczyciele. Zapraszam do prezentacji kilku rodzajów ubezpieczeń na wakacje.

Ubezpieczenie zdrowotne

Jeśli wyjeżdżamy za granicę, to zastanówmy się nad ubezpieczeniem zdrowotnym. Możemy wykupić polisę turystyczną lub wykorzystać Europejską Ubezpieczenie Zdrowotnego, jeśli będziemy poruszać się w strefie Unii Europejskiej. Polisy pod tym względem są lepszym rozwiązaniem, ponieważ oferują pełne pokrycie kosztów leczenia. Karta natomiast pokrywa koszty podobnie jak w przypadku ubezpieczenia NFZ, nie pokrywa jednak na przykład skomplikowanego leczenia w prywatnych ośrodkach.

ubezpieczenie

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków

W ramach polisy turystycznej lub jako osobne ubezpieczenie, możemy również wykupić pakiet ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. Gwarantuje nam to, że w razie jakiegokolwiek wypadku w trakcie podróży i pobytu, będziemy mogli starać się o odszkodowanie z tego tytułu.

Ubezpieczenie rezygnacji z wakacji

Wiele biur podróży oferuje również ubezpieczenie zdrowotne na wypadek nagłej rezygnacji z wakacji. Takie ubezpieczenie pokrywa wszelkie koszty rezygnacji i gwarantuje nam zwrot pieniędzy, które wpłaciliśmy już na poczet wakacji. Takie ubezpieczenie wynosi maksymalnie 3% kwoty wyjazdu. Warto się nad nim zastanowić, jeśli nie jesteśmy pewni, czy na pewno pojedziemy na te wakacje.

Ubezpieczyciele oferują również oprócz turystycznego ubezpieczenia zdrowotnego, ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenia rezygnacji, także ubezpieczenie bagażu. Może się nam przydać, gdy lecimy samolotem zwłaszcza z wieloma przesiadkami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najlepszych ubezpieczeń, odwiedź naszą stronę: Ubezpieczenia Kraków – Prominent

Read Previous

Przepis na sukces: Informuj swojego klienta

Read Next

Ubezpieczenie wyjazdu za granicę

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Most Popular