3 października 2023

Jak przekształcić oszczędności w inwestycje?

Oszczędzanie to nawyk, który każdy musi sobie wypracować. Nie jest to łatwe, ale rezultaty naszego wysiłku pozwolą na osiągnięcie wolności finansowej. Oszczędzanie można rozpocząć od zmniejszania wydatków, a dopiero później skupić się na odkładaniu niewielkich kwot. Jak zatem zgromadzić oszczędności i przekształcić je w inwestycje?

Kontrola wydatków najważniejsza

Kontrolowanie wydatków to również jedna z form inwestowania. Co miesięczny przegląd kwot, które wydaliśmy na różnego rodzaju zakupy dostarcza informacji, gdzie „zostawiliśmy” najwięcej naszych pieniędzy. Być może okaże się, że pewne wydatki można znacznie ograniczyć i dzięki temu zaoszczędzić „parę groszy”.

Odkładanie pieniędzy na kontach oszczędnościowych i lokatach

Najłatwiejszym sposobem inwestowania jest odłożenie pieniędzy na oprocentowany rachunek lub lokatę. To wygodny sposób inwestowania, gdyż nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Wystarczy odkładać co miesiąc niewielką kwotę, a po uzyskaniu większego kapitału, rozpocząć inwestowanie go dalej.

Lokowanie kwot w fundusze inwestycyjne

Małe kwoty możemy również powiększać poprzez zakup funduszy inwestycyjnych. Co miesiąc można dokupywać nowe jednostki, należy jednak zwrócić szczególną uwagę na opłaty jakie się z tym wiążą. Warto wybierać najtańsze fundusze, które dają szanse na wzrost zysków. Dużą zaletą funduszy jest ich różnorodność oraz fakt, że nie musimy znać się na akcjach czy obligacjach zagranicznych. Wystarczy wybrać interesujący nas fundusz i stajemy się posiadaczami pakietu papierów wartościowych z dowolnego regionu świata.

 

Read Previous

Jak przekazać 1% podatku na cele charytatywne?

Read Next

Tańsze przelewy w euro – o ty musisz wiedzieć!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Most Popular