4 października 2023

Inwestycja w reklamę internetową

Jeżeli nie można znaleźć twoją stronę w Internecie – to nie istniejesz. Tak uważa większość użytkowników sieciowych. Dobra strona internetowa nie tylko wpłynie na twój wizerunek, ale również może znacznie zwiększyć twoje zyski. Zapraszamy do lektury.

Social media

Firma, która nie posiada konta w mediach społecznościowych dużo traci. Facebook, Instagram, Google + inne serwisy społecznościowe to podstawa. Cały czas widoczny jest wysoki trend korzystania z tych mediów. Dzięki skutecznej reklamie możemy ocieplić swój wizerunek, pozyskać nowych klientów/fanów, możemy określić ich gusta i tym podobne.

Media społecznościowe są bardzo dobrym narzędziem do budowania pozytywnego wizerunku. Otwierają szansę na podjęcie dialogu z innymi użytkownikami i poznania swojej grupy docelowej. Owe narzędzia  spisują się również przy zbieraniu bazy adresowej. Dzieje się tak, ponieważ będąc zalogowanym na serwisie społecznościowym, użytkownicy łatwo mogą udostępnić swój adres mailowy, bez wpisywania go z palca. Nie zmienia to jednak faktu, że dla celów sprzedażowych najlepsze i niezastąpione okazują się znane nie od dziś formy reklamy w Internecie takie jak SEO, PPC oraz email marketing – jak widać na poniższym wykresie to właśnie te trzy kanały generują największą sprzedaż w Internecie i co najważniejsze, ich skuteczność z roku na rok rośnie.

E-mail marketing

Marketing e-mail jest metodą długotrwałą, aczkolwiek dla nas korzystną.  Dla większości osób sprawdzenie skrzynki pocztowej jest jednym z pierwszych elementów, jakie podejmujemy w ciągu dnia. E-mail również pozwala przekazać pełniejszą informację, niż na przykład post na portalu Facebook. E-maile ludzie traktuję również bardziej osobiście, a informacje w nim zawarte traktują bardziej personalnie. Warto pomyśleć o dobrej kampanii meilowej, ponieważ może to być „złoty środek” do powiększenia naszego budżetu.

Optymalizacja SEO

Optymalizacja SEO jest bardzo istotnym, jednym z najważniejszym rzeczy jeżeli chodzi o marketing internetowy. Właściwe dobieranie treści na stronie, używanie odpowiednich fraz, dobrej jakości zdjęcia i tym podobne mają bardzo duży wpływ na nasz wizerunek. Dla osoby, która wpiszę konkretną frazę i na pierwszych pozycjach w Google wyskoczy nasza firma, klient może pomyśleć, że jesteśmy dobrą firmą i chętnie sprawdzoną przez inne osoby. Optymalizacja SEO z pewnością jest procesem czasochłonnym, ale jeżeli uzbroimy się w cierpliwość i podejmiemy dobre działania optymalizacyjne, tylko i wyłącznie na tym zyskamy. Optymalizować można samemu ( jeśli posiadamy odpowiednią wiedzę i umiejętności) lub zlecić zadanie agencji SEO/SEM.  Zwrot z inwestycji jest długoterminowy, ale stabilny. Według badań Fortune3 (dostawcy rozwiązań e-commerce) 30% marketerów uznaje SEO za źródło największego zwrotu z inwestycji, 56% planuje w najbliższej przyszłości skupić się właśnie na działaniach SEO, aby przyciągnąć więcej klientów na swoje strony internetowe.

Read Previous

Mieszkanie na własność – dlaczego warto?

Read Next

Cena złota i srebra

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Most Popular