inwestowanie w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości

Kupno mieszkania, wynajem lokalu lub podobne działania związanie z nieruchomością są dosyć opłacalne. Najlepiej kupić mieszkanie w dużych miastach, zwłaszcza studenckim. Mamy wtedy pewność, że znajdą się studenci, którym będziemy mogli wynająć mieszkanie.

Inwestycja na przyszłość

Nie ma w tym nic zaskakującego, bo nie od dziś wiadomo, że właśnie inwestowanie w nieruchomości jest najbardziej wartościowym i rozsądnym sposobem na lokatę kapitału i nie zmieniło się to ani trochę przez ostatnich sto lat. Prawda jest jednak taka, że skuteczne inwestowanie nie polega jedynie na kupowaniu tanich nieruchomości i wynajmowaniu ich lub sprzedawaniu, odnalezienie sensownie wycenionego mieszkania lub domu nie jest bowiem wcale proste.

Jednak, mimo wszystko, inwestowanie w nieruchomości nadal jest najbardziej powszechnym rozwiązaniem, z którego korzystają niemal wszyscy, którzy mają do dyspozycji odpowiednią ilość pieniędzy. Generalnie rzecz biorąc, jest to ciekawy sposób na prawdziwe pieniądze, wymaga jednak dużych nakładów finansowych, na co nie każdego niestety stać. Mimo wszystko, zawsze warto dążyć do tego celu, bo po drodze także można wiele zarobić.

Inwestowanie w nieruchomości

Home Broker i Domiporta.pl badali siedem największych miast w Polsce pod względem stopu zwrotu inwestycji. W sześciu miastach odnotowano w ciągu pół roku wzrost zwrotu z inwestycji.  Najbardziej wzrósł potencjał tego typu inwestycji we Wrocławiu. Rok temu oczekiwana stopa zwrotu wynosiła 4,00 proc., obecnie jest to 4,71 proc. netto. Natomiast Warszawa według analityków najdroższa, ale nie najbardziej zyskowna. Stolica nie znalazła się na czele miast, w których na kupnie mieszkania na wynajem zarobić można najwięcej. poprzednim raporcie została wyprzedzona przez Poznań, tym razem lepiej wygląda Wrocław.

Z danych Domiporta.pl wynika, że aktualna stawka najmu metra kwadratowego mieszkania to w stolicy Dolnego Śląska przeciętnie 34,55 zł, co przy średniej cenie zakupu metra mieszkania równej 5514 zł i uwzględnieniu kosztów, podatku oraz przy 10 -miesięcznym okresie najmu w roku oznacza, że zysk z zakupu mieszkania na wynajem to 4,71 proc. w ujęciu netto. To oznacza, że inwestycja spłaci się w nieco ponad 21 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 6 =