4 października 2023

Bank w zasięgu ręki

Płatności online weszły do naszego życia na stałe, a ponad 30% Polaków przynajmniej raz zapłaciło korzystając z płatności mobilnych. Czy systemy płatności online takie jak Dotpay zajmą miejsce tradycyjnych banków?17

Informatyzacja usług bankowych w znaczącej mierze przeniosła obsługę i zarządzanie finansami do Internetu. Swobodny dostęp do środków pieniężnych, a także rozliczne możliwości korzystania z innych ofert bankowych sprawiają, że Klienci chętnie sięgają po nowoczesne rozwiązania — takie jak płatności mobilne — dające im bezpieczeństwo dokonywanych transakcji, a także umożliwiają zachowanie pełnej kontroli nad rozlicznymi zobowiązaniami.

Płatności online w wielu odsłonach

Kanały informatyczne takie jak konta direct trwale powiązały relacje Klientów z odpowiednimi instytucjami finansowymi, które dzięki obserwacjom panujących tendencji i potrzeb swoich kontrahentów, mogą lepiej dopasować kierowane do nich oferty. Jednym z produktów cieszących się dużym zainteresowaniem są kredyty online, najczęściej dostępne „od ręki” dla stałych klientów.

Po szybkiej weryfikacji środki finansowe są przelewane bezpośrednio na konto klienta, który jednocześnie ma możliwość zaplanowania spłaty poprzez system płatności online. Najczęściej klienci wybierają te, preferowane przez kredytodawcę, jednak równie popularnym jest system uznawany za jeden z najbezpieczniejszych, często spotykany we wszelkiego rodzaju sklepach internetowych. Swoją dobrą sławę zawdzięcza przede wszystkim temu, że podczas transakcji nie następuje bezpośrednie powiązanie z rachunkiem bankowym płatnika.

Read Previous

Inwestuj w mieszkanie. Stopy poszły w dół

Read Next

O bezpieczeństwie płatności internetowych

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Most Popular