12 marca 2024

Allianz – historia marki w Polsce

Wraz z momentem, kiedy Polacy uzyskali dostęp do lepszych dóbr, pojawiła się również potrzeba powstania towarzystw ubezpieczeniowych. Jednym z pierwszych, które pojawiło się w naszych granicach, było Allianz Direct, które już prężnie działało na zachodzie Europy. Wraz z 1997 r. rozpoczął się niebywale szybki rozwój firmy w Polsce.

Początki Allianz w Polsce

Nie da się ukryć, że wielki wpływ na powodzenie Allianz w Polsce miała silna pozycja firmy w krajach Zachodniej Europy. Działała ona bowiem już od 1890 r.! Umożliwiło to bezproblemowe wejście na polski rynek i jeszcze szybszy rozwój przedsiębiorstwa. Wiązało się to z ogromnym zapotrzebowaniem na tego typu usługi. Już w 1999 r., czyli zaledwie po dwóch latach od rozpoczęcia działalności na terenie Polski, całkowita składka zebrana we wszystkich spółkach firmy przekroczyła 100 mln zł. Ta kwota jednak przestaje robić wrażenie, kiedy dowiemy się, że po 3 latach aktywa grupy przekroczyły 1 miliard złotych. Od tego czasu Allianz zawsze znajduje się w ścisłej czołówce towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce, a polska grupa jest liderem w regionie Europy Centralnej i Wschodniej.

Allianz dzisiaj

Allianz jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w Polsce. Jej niebywale szybki rozwój pozwolił na to, by aktualnie oferować swoje różne usługi aż 2 milionom konsumentów, zarówno indywidualnym, jak i firmom. Biorąc pod uwagę jedynie składki ubezpieczeń Allianz obraca kwotą prawie 3 miliardów złotych, a całe aktywa szacuje się na 14 miliardów. W Polsce firma ta daje pracę 5 tysiącom agentów oraz współpracuje z licznymi przedsiębiorstwami, które dzięki niej mogą prowadzić swój biznes.

Warto wspomnieć, że Allianz od 2007 roku jest oficjalnym sponsorem Górnika Zabrze, kiedy to przejął większość akcji tej spółki sportowej. Do dziś piłkarze tego klubu grają z logo Allianz na piersiach. Kilka lat temu Zabrze znowu znalazło się w posiadaniu spółki, jednak po licznych perturbacjach Allianz odzyskał tytuł sponsora i wszelkie związane z tym benefity.

Read Previous

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – jakie ma zadania i funkcje?

Read Next

Oszczędzanie pieniędzy – jak się to tego przygotować?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Most Popular