4 października 2023

Allianz – czy warto wykupić polisę OC?

Nikt z nas nie planuje udziału w wypadku. Nikt z nas nie podejrzewa, że mógłby kiedyś być sprawcą poważnej kolizji i być przyczyną utraty zdrowia lub życia innej osoby. Niestety takie sytuacje mają miejsce i aby móc podołać im finansowo niezbędne jest ubezpieczenie OC. Co w jego ramach otrzymamy od Allianz?

Czym jest ubezpieczenie OC?

Każda osoba posiadająca samochód musi mieć obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Nieistotny jest fakt, czy auto jest aktualnie używane, czy też stoi cały czas w garażu – składka na ubezpieczenie musi być zapłacona. Nie posiadając OC narażamy siebie na poniesienie kary finansowej, która może być niezwykle dotkliwa (nawet kilka tysięcy złotych w przypadku braku ubezpieczenie jedynie przez niewielki odstęp czasu).

Z tytułu OC opłacone zostają odszkodowania i świadczenia podstałe w wyniku wypadku lub kolizji, które były spowodowane z naszej winy. Dzięki temu kwota, którą musimy uiścić raz w roku chroni nas przed niebotycznymi kosztami, jakie musielibyśmy ponieść na naprawę innych samochodów lub opłaty leczenia osób biorących udział w wypadku. Z OC pokrywane są szkody w kwocie do 5 milionów euro!

Dodatkowo nie zależy zapominać o OC w życiu prywatnym, które dotyczy wszystkich innych zdarzeń, kiedy to nasze postępowanie spowodowało szkody u innych osób.

Co oferuje Allianz?

OC w Allianz działa od momentu wykupienia do czasu wypowiedzenia umowy na terenie Polski i wielu innych krajów. Chroni nas nie tylko w momencie prowadzenia pojazdu, ale także przy wsiadaniu i wysiadaniu, postoju, załadunku, garażowania itd. W ramach OC możemy pokryć koszty nie tylko odszkodowania, ale również:

  • rozprawy sądowej,
  • skorzystania z pomocy prawnej,
  • konsultacji z ekspertami.

Osoby, które w momencie rozpoczęcia umowy OC z Allianz mogą pochwalić się bezszkodową jazdą otrzymują aż 70% zniżki. Dla wszystkich dostępne jest również Assistance Mini, czyli całodobowa pomoc w przypadku kolizji. Allianz udostępnia również swoje infolinie, w których zostaniemy poinstruowani w zakresie prawnym. Warto przyjrzeć się również oferowanym pakietom, ponieważ umożliwiają one znacznie obniżenie łącznych kosztów.

 

Read Previous

Oszczędzanie pieniędzy – jak się to tego przygotować?

Read Next

Instytucja finansowa – czym jest?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Most Popular