Zmiany Alior Banku

Alior Bank chce zwiększyć efektowność działalności. Bank zamierza zmienić model funkcjonowania swoich placówek oraz otworzyć się na nowe rynki. Celem spółki jest otworzyć się na rynek rumuński w pierwszym kwartale tego roku i pozyskać w ciągu 5 lat lat 800 tysięcy klientów.

Plany Alior Banku

Docelowo Alior Bank będzie składał się z oddziałów flagowych, placówek partnerskich oraz oddziałów standard. Sieć franczyzowa będzie liczyła ponad 600 placówek. Oddziały banku chcą zaoferować klientom indywidualnym i biznesowym produkty klasy private banking. Wcześniej tego typu produkt był jedynie zarezerwowany dla klientów zamożnych. W tych placówkach nie będzie obsługi gotówkowej. Oddziały flagowe będą tylko i wyłącznie w dużych miastach.

Alior Bank Express najprawdopodobniej zniknie z rynku.  Większość placówek Alior Bank Express jest podnoszona do standardu uniwersalnych oddziałów. Dzięki temu zabiegowi mogą zaoferować większą gamę produktów i usług. Według raportu banku, wybrane placówki mają zostać włączone do sieci franczyzowej.

Ekspansja w Rumunii

Bank zamierza w ciągu 5 lat pozyskać 800 tysięcy nowych klientów. Oprócz otwierania placówek, spółka planuje rozpocząć działalność. Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku oznajmił fakt, że na rumuńskim rynku jest znacznie mniejsza konkurencja niż w Polsce. Dzięki temu, widzi on świetlaną przyszłość przed bankiem.

Na początku sierpnia Alior Bank zawiązał współpracę Telekom Romania Mobile Communications (Telekom Romania MC). Współpraca była w zakresie świadczenia przez Telekom Romania MC usług pośrednictwa finansowego. Będzie to kontynuacja modelu działania banku i T-Mobile.  Dzięki temu bank powiększył swoją bazę klientów do 3 milionów na koniec pierwszego półrocza, w tym ok. 2,8 mln to klienci indywidualni, a ponad 137 tys. to klienci biznesowi.

Wzrost zysku zgodnie z oczekiwaniami

 Spółka Alior Bank zarobiła w drugim kwartale tego roku blisko 88 mln złotych. O niespełna 22 procent wzrósł wynik z tytułu odsetek, który osiągnął wartość 373,69 mln złotych. Z kolei na opłatach i prowizjach bank zarobił 70,33 mln złotych, czyli o 16 procent mniej niż rok wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

one × two =